Karel Hoffmann ml.

Karel Hoffmann ml.

Ahoj, jsem sice Karel, ale všichni mi říkají Markýz. Vyskytl jsem se 24. 8. 1970 v Chebu, kde jsem prožil deset víceméně nudných let. To vše se změnilo v létě roku 1980, kdy jsme emigrovali za taťkou na Moravu. A právě tady jsem poprvé přičichl k divadlu. První roli – revolučního synka – jsem ztvárnil u režiséra Neubauera, a to ve hře k vítěznému Únoru. Další role (královského synka ve hře Tomáš Beckett) přišla až těsně před odchodem na učňák. Pak nastal dlouhý půst… Až roku 1994 se mi po čtyř ročním snažení podařilo dostat do divadla, konkrétně do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Nastoupil jsem tam tehdy jako kulišák… Bylo to pro mě osm krásných let. Krom toho, že jsem stavil scény, což jsem coby klučina vždycky chtěl, jsem začal dostávat malé, větší a ještě větší roličky. K nim se přidalo i několik rolí. V průběhu těchto osmi let jsem se stal zakladatelem tzv. radikálního naivismu, na něhož mě na základě mých uměleckých obrázků a radikálních básní pasoval můj dlouholetý kamarád herec Zdeněk Kupka. Poté jsem založil Divadlo parodyje (psáno tak, jak to je), v němž jsem až do svého odchodu z divadla působil na postu ředitele. Poté divadlo zaniklo. Pokud byste se chtěli o tomto divadle dozvědět více, piště mi na e-mailovou adresu Hoffmannova divadla, rád odpovím.Pokud byste chtěli jít se mnou na večeři, jděte raději se Zuzkou Hájkovou, teď už Hoffmannovou. Se mnou pojďte radši na pivo… Nebo na dvě či tři či čtyři… Ale dyť je to jedno, počítat je nemusíme… Jinak jsem v celku pohodový člověk… To je blbost. Jinak jsem v celku člověk… To je taky blbost. Jinak jsem člověk???

P. S. Jinak mám za sebou rovněž jednu reklamu. Schválně, jestli víte jakou? Správné odpovědi zasílejte na e-mail: markyz.karlos@seznam.cz. Výherce mi může zaplatit pivo!

TAK ČAU – VÁŠ KAREL

MÉ ROLIČKY:
zbrojnoš (Princezna ze zlatou hvězdou na čele), zadek krávy a dýmař (Limonádový Joe), pes (Farma zvířat), sluhové a jiní (Kráska a zvíře, Plynové lampy, Komedie masopustu, Ze života hmyzu, Šakalí léta, Úklady a láska, Saturnin, Jak přišla basa do nebe, Nová komedie o Libuši, Čáry báby cotkytle atd.)

VĚTŠÍ A PRO MĚ ZAJÍMAVÉ:
spáč (Krocan), zbojník (Jánošík podle Vivaldiho), puk (Sex noci svatojánské), gangster (Někdo to rád horké), pošták, četník, poslanec (Komedianti jdou do nebe)

NEJVĚTŠÍ ROLE, KTEROU HRAJU DODNES:
Štětináč (Rychlé šípy)

ROLE V HOFFMANNOVĚ DIVADLE:
Česťa – S tvojí dcerou ne
Karborund – Hrátky s čertem
baron Tuck – Nový Robin Hood
Hortensio - Tak se krotí ženské
Porthos – Čestné mušketýrské aneb páni Kluci po třiceti letech
Horác – Limonádový Joe
a další