O divadle

O divadle 1
Takto to všechno začalo aneb Přípitek se tehdejším starostou Ladislavem Šupkou k otevření divadla

2000 – rok založení Hoffmannova divadla. Prvním působištěm divadla byla hradišťská Orlovna. Zde se v lednu roku 2000 uskutečnily první dvě premiéry, a to pohádky Pipi Dlouhá Punčocha a pro dospělé komedie A. Procházky S tvojí dcerou ne.

O divadle 2
S tvojí dcerou ne – Alena Pavelková a Karel Hoffmann

2001 – účast divadla v komponovaném divadelně-hudebním pořadu s názvem Večer s Jiřím Suchým (kino Hvězda)

O divadle 3

2002 – divadlo se připojuje k pomoci vytopenému pražskému divadlu Semafor. Benefiční představení muzikálu Kdyby tisíc klarinetů vyneslo částku 14 800 Kč. Představení se tehdy zúčastnilo úctyhodných 148 diváků. Divadlo bylo úplně prvním divadlem v republice, které akci na podporu Semaforu uskutečnilo. Odměnou pak bylo pozvání do Prahy na představení s názvem To nám to pěkně začíná a předání originální číslované litografie.

O divadle 4

Téhož roku se z výtěžku ze stejného představení zakupují terapeutické míčky v hodnotě 10 500 Kč pro Diakonii ČCE – středisko CESTA poskytující sociální služby pro děti a mládež.

2003 – za velkého zájmu médií se uskutečňuje svatba na jevišti divadla. Syn Karla Hoffmanna Petr si bere za manželku svoji hereckou kolegyni Zuzanu Hájkovou.

2005 – benefiční fotbalové utkání mezi 1. FC Radiožurnál (O. Vetchý, I. Trojan, P. Nový, A. Panenka atd.) a Hoffmannovým divadlem s výtěžkem určeným opět Diakonii ČCE – středisku CESTA. Hráči 1. FC Radiožurnál zvítězili nad herci z Hoffmannova divadla těsně 3:2. Koncem roku divadlo Orlovnu opouští. Jeho domovskou scénou se na chvíli stává hradišťská Reduta.

2008 – divadlo se stěhuje do Místního kulturního zařízení ve Véskách. První premiérou jsou Světáci. Zde připravuje pravidelné páteční večery. Od tohoto roku také divadlo pravidelně pořádá letní Zámecký divadelní víkend v Uh. Ostrohu.

2009 – premiéra komedie Limonádový Joe

2010 – divadlo 13. února slavnostním večerem v Redutě oslavilo 10 let své existence. Při této příležitosti uvedlo obnovou premiéru komedie S tvojí dcerou ne, s níž před deseti lety začínalo.

ZAJÍMAVOSTI

Do konce roku 2009 odehrálo divadlo celkem 873 představení, nejvíce v roce 2002 (127).

Nejhranější tituly: Princové jsou na draka (130 repríz), Pipi Dlouhá punčocha (100), Kdyby tisíc klarinetů (74), Tak se krotí ženské (69)

Do chodu divadla se v jeho dosavadní historii zapojilo takřka 80 lidí, ať už herců, ale i výtvarníků, hudebníků atd.

Divadlo si zahrálo ve zhruba 80 městech po celé republice, z toho:
nejvícekrát ve Znojmě (46 představení), dále pak v Jablonci nad Nisou, Kroměříži, Ústí nad Orlicí, Valašském Meziříčí či Liberci, nejdále v Ústí nad Labem a Klatovech. Raritou mezi městy je Vídeň (4x).

Vedle klasických divadelních prostor si divadlo taky zahrálo:
lesní divadlo Sloup v Čechách (foto), zámky Bruntál, Vranov nad Dyjí, Buchlovice či Uh. Ostroh, přírodní otáčivé hlediště Týn na Vltavou, Zlatorudné mlýny ve Zlatých horách, ranč Kostelany u Kroměříže, zámecký park Poděbrady, náměstí Liberec, zámecká jízdárna Rychnov nad Kněžnou (Poláčkovo léto) atd.

O divadle 5